Kino przyjazne sensorycznie w Twoim mieście
gdzie do kina
Spis naszych kin partnerskich, biorących udział w projekcie oraz zasady dotyczące biletów.
plakat
Pobierz plakat informacyjny i udostępnij w swojej placówce, szkole, przedszkolu, poradni lub kinie!
kontakt
Chcesz podjąć z nami współpracę?
Masz uwagi lub pytania?
Zapraszamy do kontaktu!
Dla kogo:
Mamy przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Fundacja Pomoc Autyzm wspiera kina lokalne w rozwijaniu oferty seansów przyjaznych osobom ze spektrum autyzmu. Zapraszamy kina do współpracy a widzów na pokazy!
Jak wygląda taki seans:
Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp.Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.
Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.
Gdzie do kina:
Poniżej przedstawiamy listę miast, w których dostępne są pokazy przyjazne sensorycznie:
-
Andrychów Kino Studyjne
-
Biała Podlaska Nove Kino Merkury
-
Białystok Kino FORUM , Facebook Kina FORUM
-
Chełmno Kinoteatr RONDO
-
Chrzanów Kino Sztuka
-
Ciechanów Kino Łydynia, Facebook Kina Łydynia
-
Gdynia Gdyńskie Centrum Filmowe , Facebook Gdyńskiego Centrum Filmowego, Wydarzenie na Facebooku
-
Jarosław Kino na Biegunach
-
Katowice Cinema City
-
Kęty Dom Kultury w Kętach
-
Kraków Cinema City
-
Koszalin Centrum Kultury 105
-
Lublin Cinema City
-
Łódź Cinema City
-
Poznań Cinema City
-
Poznań Kino Muza
-
Piekary Śląskie Kino Zacisze
-
Radomsko Kino Pasja w MDK
-
Siedlce Nove Kino
-
Sochaczew Kino Odeon
-
Szczecin Kino Pionier
-
Śrem Kinoteatr Słonko
-
Świecie Kino Wrzos
-
Toruń Cinema City
-
Warszawa Cinema City
-
Włoszczowa Kino Muza
-
Wrocław Cinema City
-
Zielona Góra Cinema City
Bilety do kina - specjalny cennik:
Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę lub bilet po preferencyjnej cenie. Szczegóły można sprawdzić na stronie konkretnego kina, w którym odbywa się seans.
Każda kolejna osoba kupuje bilet normalny lub ulgowy płatne wg regularnego cennika kina.
Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie partnerskim można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł w danej lokalizacji.
Do zobaczenia w kinie!
Projekt finansowany jest w ramach działalności statutowej nieodpłatnej,
ze środków własnych Fundacji Pomoc Autyzm
Fundacja Pomoc Autyzm nie otrzymuje żadnych grantów i dofinansowań poza możliwością bezpłatnej reklamy w Google AdWords dzięki uczestnictwu w programie AdGrants. W efekcie wszystkie nasze działania są finansowane z przychodów z płatnych szkoleń a w szczególności: koszty prowadzenia bezpłatnych warsztatów, bezpłatnych konsultacji, bezpłatnych zajęć terapeutyczno-edukacyjnych i innych. Dofinansowujemy część szkoleń, które pomimo tego, że są płatne, nie są rentowne ze względu na specjalistyczne tematy lub lokalizację poza dużymi ośrodkami miejskimi.
Pytania, wątpliwości, więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu
telefon: 660 330 220
e-mail: