Szkolenie: IPET dla ucznia ze spektrum autyzmu

Szkolenie "IPET dla ucznia ze spektrum autyzmu" skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów oraz  studentów zainteresowanych edukacją dzieci ze spektrum autyzmu.

Szkolenie Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Pomoc Autyzm

Cel szkolenia

Masz ucznia ze spektrum autyzmu w swojej klasie? Chcesz stworzyć IPET, który będzie użyteczny w codziennej pracy nauczyciela, terapeuty, rodzica? Potrzebujesz praktycznych wskazówek do rozwiązywania codziennych trudności? Jeżeli tak, to szkolenie jest  dla Ciebie - prowadzi wieloletni praktyk!

Czego nauczą się uczestnicy:​

 • Jakie trudności w uczeniu się przeważają u osób ze spektrum autyzmu?

 • Jakie kroki są niezbędne do efektywnego wsparcia dla ucznia ze spektrum autyzmu?

 • Jak napisać dobry IPET?

 • Każdy uczestnik stworzy indywidualny model edukacyjny dla swojego ucznia, bazujący na koncepcji efektywnego uczenia się.

Program szkolenia "IPET dla ucznia ze spektrum autyzmu":

Kliknij aby pobrać program szkolenia

Metody i narzędzia:

 • wykład

 • dyskusja

Certyfikacja:

Uczestnicy szkolenia "IPET dla ucznia ze spektrum autyzmu" otrzymają zaświadczenie Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli o ukończeniu kursu.

Fundacja Pomoc Autyzm nie otrzymuje żadnych grantów i dofinansowań poza możliwością bezpłatnej reklamy w Google AdWords dzięki uczestnictwu w programie AdGrants. W efekcie wszystkie nasze działania są finansowane z przychodów z płatnych szkoleń a w szczególności: koszty prowadzenia bezpłatnych warsztatów, bezpłatnych konsultacji, bezpłatnych zajęć terapeutyczno-edukacyjnych i innych. Dofinansowujemy część szkoleń, które pomimo tego, że są płatne, nie są rentowne ze względu na specjalistyczne tematy lub lokalizację poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Prowadzenie:

Paulina Zawadzka, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, ma 11-letnie doświadczenie w terapii osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Doświadczenie zdobywała podczas pracy z dziećmi i dorosłymi ze spektrum autyzmu w ośrodkach terapii, środowisku domowym, przedszkolu i szkole, wizyt i projektów w ośrodkach i placówkach zajmujących się terapią autyzmu w Wielkiej Brytanii, Grecji, Stanach Zjednoczonych. Współtwórczyni bloga "Autonomia - autyzm blog". Autorka publikacji m.in. dla Szkoły Specjalnej, Głosu Pedagogicznego oraz Wydawnictwa PWN.  W terapii propaguje podejście bazujące na akceptacji i autonomii każdej osoby. W pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu neuropsychologii i neurodydaktyki. Pomysłodawczyni i współorganizatorka I Międzynarodowej Konferencji "Nic o nas bez nas" (będącej głosem osób ze spektrum autyzmu). Prowadzi terapię indywidualną, współpracuje z rodzicami oraz szkołami. Uwielbia podróżować, odkrywać nieznane kultury, smaki i barwy.

 • Facebook Pomoc Autyzm
Sprawdź RECENZJE
naszych szkoleń - kliknij!

Chcecie Państwo uzyskać więcej informacji - zapraszamy do kontaktu

telefon: 660 330 220

e-mail: szkolenia@pomocautyzm.org

Sprawdź nasze inne szkolenia

Wspieranie samodzielności dziecka z autyzmem

Głównym celem szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie budowania samodzielności dziecka z ASD: samoobsługi, treningu toaletowego, zabawy, komunikacji, jedzenia, spania. Rodzice i specjaliści nauczą się, jak promować samodzielność swoich dzieci. Pozwala to nie tylko odciążyć rodziców/nauczycieli przedszkolnych podczas codziennego funkcjonowania, ale też ułatwi, a w niektórych przypadkach w ogóle umożliwi przyjęcie dziecka do przedszkola, szkoły czy innego ośrodka. 

Zaburzenia psychiczne i rozwojowe a spektrum autyzmu. Współpraca z lekarzem psychiatrą w kompleksowej terapii dziecka.

Wiedza w zakresie możliwości wsparcia przez lekarza psychiatrę pozwoli wybrać adekwatne rozwiązania i zapewni poczucie komfortu we wzajemnej współpracy dzieci, rodziców i nauczycieli:

 • W jakich sytuacjach wystarczy oddziaływanie psychoterapeutyczne, a kiedy należy szukać pomocy u lekarza psychiatry?

 • Jakie  zachowania  mogą być  mylnie interpretowane jako  trudne, co może doprowadzić do przeoczenia  potrzeby  profesjonalnego wsparcia (np. wagary “maskujące”  depresję)?

 • Jakie pytania zadać lekarzowi psychiatrze odnośnie  oczekiwanych skutków farmakoterapii?

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

Uczestnicy zapoznają się z założeniami pracy grupowej wg Goldsteina, zasadami tworzenia grup oraz prowadzenia zajęć. Podczas drugiego dnia zajęć uczestnicy zaplanują plan pracy grupy oraz przygotują zestaw materiałów na zajęcia.

Szkolenie omawia rolę nauczyciela wspomagającego w edukacji dziecka ze spektrum autyzmu, modele współpracy pomiędzy nauczycielami oraz omawia podstawowe  narzędzia w  pracy z uczniem i klasą.

Please reload

 • Facebook Social Ikona
 • Instagram Ikona społeczna
 • YouTube Ikona społeczna

Pytania lub wątpliwości? 

Zadzwoń - chętnie na wszystkie odpowiemy!

Telefon:

660 330 220
22 308 66 33

Napisz do nas maila:

fundacja@pomocautyzm.org

Pytania i informacje o szkoleniach:

szkolenia@pomocautyzm.org

Zapisz się do naszego newslettera, żeby być na bieżąco!

COPYRIGHT FUNDACJA POMOC AUTYZM

FUNDACJA POMOC AUTYZM
ul. Namysłowska 2a/64

03-454 Warszawa

KRS 0000609601, REGON 364055186, NIP 5213727757

 

NUMER RACHUNKU:

 

70 1140 2004 0000 3602 7845 9813

NIEPUBLICZNA PLACÓWKA

DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

Fundacji Pomoc Autyzm
ul. Kowieńska 24 

03-438 Warszawa

REGON 365882046

Polityka cookies